Floristické kurzy

Nenapadlo Vás někdy vyrobit si vlastnoručně krásný věnec, svícen nebo jiný výrobek z přírodních materiálů? Vaše výrobky Vám budou zpříjemňovat po dlouhou dobu Váš interiér. V průběhu každého kurzu se seznámíte se základy aranžování sušených květin, s používáním floristických materiálů, dozvíte se, jak je použít, kde si je koupit či obstarat, jaké floristické nářadí a pomůcky Vám mohou pomoci a kde čerpat informace a floristické nápady.

Po dobu kurzu jsou k dispozici tuzemské i zahraniční floristické časopisy a knihy, nářadí, pomůcky a veškerý materiál, se kterým budeme pracovat.

Kurz se koná v maximálním počtu 5 účastníků, což zajišťuje individuální přístup ke každému ze zúčastněných a je vhodný jak pro začátečníky tak i pokročilé.

Kurz zahrnuje:

  • Floristický materiál - sušené květiny, přírodní plody, větve, chvojí … vánoční ozdoby (zimní kurz) případně živé květiny (jarní kurz)
  • Zapůjčení pracovního nářadí a pomůcek
  • Vyrobíte si zajímavé věnce, různá aranžmá, svícny… náměty zohledňují právě probíhající sezónní období.
  • Nealko nápoje, kávička, čaj
  • Vše si odnesete s radostí s sebou domů
floristika - ukázka floristika - ukázka

Termíny

Vždy čtvrty od 17:30 do cca 20:00

Cena je vždy 600 Kč za jeden kreativní podvečer

29.2.2024 Věnec ze sušených květin, travin, kukuřičného šustí, lýka

Na výrobu věnce použijeme přírodní materiály tzn. sušené květiny, traviny, seno, slámu, lýko, sisal, kukuřičné šustí… Základ věnce je decentně zbarven do příjemné, momentálně velice populární barvy slámy – béžové. Můžete si samozřejmě zvolit barevnější řešení – sušené květiny, slaměnky … jsou různobarevné a případně můžete přidat i zelený buxus ...Věnec je použitelný celoročně, popřípadě je možné do aranžmá dle ročního období přidat sezónní dekorace, což lze pohotově využít například k blížícím se Svátkům velikonočním..

7.3.2024 Věnec jarní

V tomto období jsou již k dispozici cibulky narcisek, modřenců i celé drobné jarní květinky a ve spojitosti s dalšími přírodninami jako např. větvičkami, mechem, buxusem, netřesky, břečťanem … vykouzlíme krásnou jarní dekoraci. Věnec na vstupních dveřích nejen Vám ale i Vašemu okolí milým způsobem připomene, že zima odchází a blíží se jaro. Konečně!

14.3.2024 Věnec velikonoční

Klasický velikonoční věnec s průměrem cca 35 - 40 cm si vyrobíme ze slámy, travin, větviček, sena a dozdobíme podle vlastního vkusu a citu vajíčky, králíčky, ptáčky a jinými velikonočními dekoracemi. Hotový věnec můžete pověsit na dveře nebo ho umístit jako nepřehlédnutelnou centrální dekoraci na stůl do Vašeho interiéru. Bez vajíček, králíčků a ptáčků je možné ho používat celoročně.

21.3.2024 Velikonoční dekorace

Velikonoční aranžmá na stůl, na polici, na konferenční stolek do interiéru, ale i na lavici nebo na stůl na terasu, na zahradu, na balkón. Použijeme kadeřavou vrbu, březové větvičky, barevná vajíčka, roztomilé zajíčky, ptáčky, peříčka, jarní květiny … Velikonoce jsou tady již za týden, tak ať jsme na ně náležitě připravené!Poznámka pro všechny kurzy: V případě společného zájmu 3-6 osob je možno se domluvit pro tyto skupinky na jiný den/ termín než jsou vypsané tvořivé čtvrtky.

Fotky z kurzů

Vouchery

Nabízíme dárkové poukazy, pokud chcete obdarovat své bližní našimi kurzy. Minimální částka pro voucher je 600 Kč. Horní strop není :)

voucher

Ukázky floristických realizací

Copyright © KL Studio 2016 - 2022