Floristické kurzy

Nenapadlo Vás někdy vyrobit si vlastnoručně krásný věnec, svícen nebo jiný výrobek z přírodních materiálů? Vaše výrobky Vám budou zpříjemňovat po dlouhou dobu Váš interiér. V průběhu každého kurzu se seznámíte se základy aranžování sušených květin, s používáním floristických materiálů, dozvíte se, jak je použít, kde si je koupit či obstarat, jaké floristické nářadí a pomůcky Vám mohou pomoci a kde čerpat informace a floristické nápady.

Po dobu kurzu jsou k dispozici tuzemské i zahraniční floristické časopisy a knihy, nářadí, pomůcky a veškerý materiál, se kterým budeme pracovat.

Kurz se koná v maximálním počtu 5 účastníků, což zajišťuje individuální přístup ke každému ze zúčastněných a je vhodný jak pro začátečníky tak i pokročilé.

Kurz zahrnuje:

  • Floristický materiál - sušené květiny, přírodní plody, větve, chvojí … vánoční ozdoby (zimní kurz) případně živé květiny (jarní kurz)
  • Zapůjčení pracovního nářadí a pomůcek
  • Vyrobíte si zajímavé věnce, různá aranžmá, svícny… náměty zohledňují právě probíhající sezónní období.
  • Nealko nápoje, kávička, čaj
  • Vše si odnesete s radostí s sebou domů
floristika - ukázka floristika - ukázka

Termíny

Každý čtvrtek od 17:30 do 19:30/20:00

Cena je vždy 600 Kč za jeden kreativní podvečer

3.11.2022 Zimní dekorace

Z větviček (bříza nebo vrba) si vyrobíme rám (cca 40x30 cm), který dozdobíme sezónními dekoracemi … různé druhy šišek, travin, sušiny, plody, buxus, chvoj, přírodní řetězy… Hotovou dekoraci můžeme pověsit na dveře, na zeď nebo vystavit na poličku. Materiály jsou neopadavé, dekorace může sloužit až do svátků vánočních.

10.11.2022 Věnec z přírodních materiálů

K výrobě věnce rozměru cca 40 cm použijeme přírodní materiály – jedličku, buxus, borovici, mech a lišejníky, různé tvarované šišky, kůru, sušený přírodní materiál a eukalyptus. Věnec je vhodný i k pozdějšímu využití jako dekoraci vánoční.

17.11.2022 Závěsná dekorace se zimní/ vánoční tématikou

Závěsná dekorace má tvar otevřené podkovy/ oblouku z vinné révy šíře cca 55 cm. Je určena na na vstupní dveře, popřípadě branku nebo ji lze zavěsit ke stropu či na zeď. Je bohatě dozdobena chvojím, buxusem, cesmínou, zavěšenými velkými šiškami, řetězem z menších šištiček, mechovými koulemi … Tuto krásnou zimní dekoraci můžete po přidání vánočních ozdob použít i jako dekoraci předvánoční.

25.11.2022 (pátek) Adventní věnec/ svícen

Adventní svícen ve tvaru věnce, přírodní materiály – jedlička, cesmína, buxus, kůra … vánoční dekorace přírodní i umělé, podle osobního uvážení. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na klasické 4 svíčky.

1.12.2022 Ozdobený stromeček

Stromeček bude vysoký cca 50 cm od dřevěného podstavce. K výrobě použijeme okrasné jehličnany, větvičky, šišky, mech, lišejník, slaměné dekorace, vánoční ozdoby. Stromek se hodí jak do interiéru, tak i exteriéru.

15.12.2022 Štědrovečerní svícen

Základem k výrobě svícnu je zeleň – trvanlivá jedlička, buxus nebo cesmína. Přidáme vánoční ozdoby, řetězy, mašle … a to jak přírodní, tak můžete využít i ty umělé, záleží na vašem osobním vkusu. Důležité je, aby byli všichni s výsledkem spokojeni a mohli jste si svým výrobkem ozdobit Štědrovečerní tabuli. Použité zelené přírodní materiály je trvanlivé, takže vám svícen bez problémů vydrží až do Štědrého večera.Poznámka pro všechny kurzy: V případě společného zájmu 3-6 osob je možno se domluvit pro tyto skupinky na jiný den/ termín než jsou vypsané tvořivé čtvrtky.

Fotky z kurzů

Vouchery

Nabízíme dárkové poukazy, pokud chcete obdarovat své bližní našimi kurzy. Minimální částka pro voucher je 500 Kč. Horní strop není :)

voucher

Ukázky floristických realizací

Copyright © KL Studio 2016 - 2022