Floristické kurzy

Nenapadlo Vás někdy vyrobit si vlastnoručně krásný věnec, svícen nebo jiný výrobek z přírodních materiálů? Vaše výrobky Vám budou zpříjemňovat po dlouhou dobu Váš interiér. V průběhu každého kurzu se seznámíte se základy aranžování sušených květin, s používáním floristických materiálů, dozvíte se, jak je použít, kde si je koupit či obstarat, jaké floristické nářadí a pomůcky Vám mohou pomoci a kde čerpat informace a floristické nápady.

Po dobu kurzu jsou k dispozici tuzemské i zahraniční floristické časopisy a knihy, nářadí, pomůcky a veškerý materiál, se kterým budeme pracovat.

Kurz se koná v maximálním počtu 5 účastníků, což zajišťuje individuální přístup ke každému ze zúčastněných a je vhodný jak pro začátečníky tak i pokročilé.

Kurz zahrnuje:

  • Floristický materiál - sušené květiny, přírodní plody, větve, chvojí … vánoční ozdoby (zimní kurz) případně živé květiny (jarní kurz)
  • Zapůjčení pracovního nářadí a pomůcek
  • Vyrobíte si zajímavé věnce, různá aranžmá, svícny… náměty zohledňují právě probíhající sezónní období.
  • Nealko nápoje, kávička, čaj
  • Vše si odnesete s radostí s sebou domů
floristika - ukázka floristika - ukázka

Termíny

Vždy čtvrty od 17:30 do cca 20:00

Cena je vždy 600 Kč za jeden kreativní podvečer

12.10. 2023 Podzimní svícen/ věnec

Z podzimních plodů, sušiny, větviček, chorošů, houbiček i živé zeleně – mechu, buxusu, cesmíny… si vlastníma rukama v potu tváře vytvoříme dekoraci na stůl – svícen nebo případně můžete výrobek použít i k zavěšení na zeď, komodu, dveře.

26.10. 2023 Podzimní: Halloween - věnec

Opět použijeme na věnec průměru cca 35 cm přírodní materiály a hotový základ si dozdobíme dýněmi, jeřabinami, barevným listím, stuhami … a ti odvážnější mohou do věnce vnést i trochu strašidelnější Halloweenské tématiky.

9.11.2023 Stromeček z březové kůry

V tomto kurzu si vyrobíme stromeček z březové kůry kuželovitého tvaru, výšky cca 45 - 50 cm. Budeme používat hlavně již zmíněnou březovou kůru, ale i mech, lišejníky, drobnější březové větvičky, drobné šištičky … Stromeček tzv. skandinávského neboli severského stylu je vhodný k dekorování prakticky celoročně.

23.11.2023 Zimní věnec

Potřebujete věnec na vstupní dveře s blížící se zimní tématikou? Tak jste na správném kurzu. Použijeme na jeho výrobu šišky různých velikostí a tvarů, kůru, větvičky, nezapomeneme na zeleň … a samozřejmě si jej pak náležitě dozdobíme. Tento věnec je možné použít po malých úpravách i jako podklad pro věnec adventní. Vydrží bez problémů až do Vánoc.

30.11.2023 Adventní věnec

Adventní věnec je každoročně kombinací přírodních materiálů a vánočních ozdob a dekorací. Nesmí samozřejmě chybět ani 4 adventní svíčky.

14.12.2023 Štědrovečerní svícen

Pro ty, kteří nejsou na našem trhu spokojeni s nabízenými, tuctovými svícny a chtějí něco originálního, hand made vlastní rukou vyrobeného, je doporučen právě tento kurz. Do Štědrého večera je ještě více než týden, ale tento svícen bez problémů vydrží! A možná jej použijete po malé obměně ještě o příštích VánocíchPoznámka pro všechny kurzy: V případě společného zájmu 3-6 osob je možno se domluvit pro tyto skupinky na jiný den/ termín než jsou vypsané tvořivé čtvrtky.

Fotky z kurzů

Vouchery

Nabízíme dárkové poukazy, pokud chcete obdarovat své bližní našimi kurzy. Minimální částka pro voucher je 600 Kč. Horní strop není :)

voucher

Ukázky floristických realizací

Copyright © KL Studio 2016 - 2022