Floristické kurzy

Nenapadlo Vás někdy vyrobit si vlastnoručně krásný věnec, svícen nebo jiný výrobek z přírodních materiálů? Vaše výrobky Vám budou zpříjemňovat po dlouhou dobu Váš interiér. V průběhu každého kurzu se seznámíte se základy aranžování sušených květin, s používáním floristických materiálů, dozvíte se, jak je použít, kde si je koupit či obstarat, jaké floristické nářadí a pomůcky Vám mohou pomoci a kde čerpat informace a floristické nápady.

Po dobu kurzu jsou k dispozici tuzemské i zahraniční floristické časopisy a knihy, nářadí, pomůcky a veškerý materiál, se kterým budeme pracovat.

Kurz se koná v maximálním počtu 5 účastníků, což zajišťuje individuální přístup ke každému ze zúčastněných a je vhodný jak pro začátečníky tak i pokročilé.

Kurz zahrnuje:

  • Floristický materiál - sušené květiny, přírodní plody, větve, chvojí … vánoční ozdoby (zimní kurz) případně živé květiny (jarní kurz)
  • Zapůjčení pracovního nářadí a pomůcek
  • Vyrobíte si zajímavé věnce, různá aranžmá, svícny… náměty zohledňují právě probíhající sezónní období.
  • Nealko nápoje, kávička, čaj
  • Vše si odnesete s radostí s sebou domů
floristika - ukázka floristika - ukázka

Termíny

Každý čtvrtek od 17:30 do 19:30/20:00

Cena je vždy 600 Kč za jeden kreativní podvečer

23.2.2022 Věnec z napichovaných sušených růží

Základ věnce rozměru cca 30 cm tvoří florexová hmota. Do něho postupně napícháváme sušené růžičky a pro rozmanitost přidáme i eukalyptus, drátovec, traviny, buxus … Výsledný věnec nabude rozměrů do cca 35 cm. Věnec je trvanlivý, použitelný celoročně. Je možno jej pověsit na stěnu, na dveře ale také položit na stůl, komodu.

2.3.2023 Jarní věnec

V tomto období již mohu nabídnout i živé přírodniny např. mech, buxus, netřesky, břečťan, větvičky, jarní květinky a dále použijeme stužky, srdíčka. Věnec na vstupních dveřích vám připomene, že zima odchází a blíží se jaro!

16.3.2023 Jarní/ Velikonoční zajíc

Zajíčka (bez uší vysokého cca 20x50 cm) vytvoříme z věnečků z větví, vzájemně propojených. Tento základ ozdobíme sezónními dekoracemi, popřípadě velikonoční tématikou. Zajíce je možno zavěsit do oka nebo na dveře.

23.3.2023 Velikonoční věnec

Klasický velikonoční věnec, průměr cca 35 i více cm, k zavěšení na dveře. K výrobě je použito spoustu přírodních materiálů a vše je dozdobeno klasickými velikonočními dekoracemi.

30.3.2023 Velikonoční dekorace

Velikonoční aranžmá na stůl, na polici, na konferenční stolek do interiéru, ale i na lavici nebo na stůl na terasu, na zahradu, na balkón. Možno použít jako vhodný dárek k Velikonocům. Vše vyrobeno z přírodních materiálů, barevných vajíček, roztomilých zajíčků a ptáčků, peříček …

20.4.2023 Živý věnec ze sukulentů

Jako každý rok touto dobou si vytvoříme velice oblíbený „živý věnec ze sukulentů“ . K jeho výrobě budeme potřebovat mech, netřesky, macešky, okrasné skalničky. Věnec vydrží při správném opatrování nejen rok letošní ale i další léta.Poznámka pro všechny kurzy: V případě společného zájmu 3-6 osob je možno se domluvit pro tyto skupinky na jiný den/ termín než jsou vypsané tvořivé čtvrtky.

Fotky z kurzů

Vouchery

Nabízíme dárkové poukazy, pokud chcete obdarovat své bližní našimi kurzy. Minimální částka pro voucher je 600 Kč. Horní strop není :)

voucher

Ukázky floristických realizací

Copyright © KL Studio 2016 - 2022