Interiérové kurzy

Chcete, aby Váš interiér vypadal skvěle bez zbytečně vynaložených prostředků? Tyto kurzy Vám pomohou zařídit Vaše vysněné bydlení levněji, rychleji a uspoří Vám čas s hledáním inspirace. Vyhnete se nepříjemným a často finančně náročným omylům, zorientujete se v tom, který styl je Vám nejbližší, co vlastně od zařízení Vašeho bytu očekáváte, budete přesně vědět, co chcete, kde to koupíte a jakým směrem se budete dále ve zdokonalování Vašeho bydlení ubírat.

Kurzy jsou určeny:

 • Všem, kdo si chtějí vytvořit vlastní bydlení.
 • Těm, kteří mají zájem v relativně krátké době získat efektivní a přehledné informace o náplni a smyslu práce interiérového designéra či dekoratéra.
 • A samozřejmě nemůžeme zapomenout na ty, kteří se o tuto oblast prostě zajímají a potřebují si jen rozšířit všeobecný přehled.

Kurzy probíhají v prostorách nově otevřeného interiérového studia KL interiéry, v příjemné atmosféře, v inspirativním prostředí. Součástí výuky není pouze prezentace PowerPoint a obrazový materiál ale je možné využít zařízení studia ke konkrétním  ukázkám – množství vzorníků, názorné příklady materiálů, barvy, vzorky textilií, dekorací, katalogy, floristický materiál … vše na místě pro Vás k dispozici.

V ceně kurzu je tedy odborný program, studijní a pracovní pomůcky k praktickým cvičením a samozřejmě i drobné občerstvení, výborná kávička nebo bylinkový čaj.

Cena kurzu: 2 500,- Kč. Kurz má celkem 18 vyučovacích hodin.

Počet účastníků ve skupině: 3 - 8

Termíny

 • 1. ÚVOD DO INTERIÉROVÉHO DESIGNU, TVORBA KONCEPTU (12.2.2022)

  Obsahem této části kurzu jsou základní designérské principy. Seznámíte se se styly a trendy v interiérovém designu. Od tohoto kurzu již budete umět interiérové styly rozeznat, pochopíte, který z nich je vám nejbližší a při zařizování již budete vědět, jakým směrem pokračovat.

  Budeme pracovat s vaší představivostí, probereme oblasti jako je atmosféra interiéru, co to je conceptboard, sampleboard, jak je sestavit. Součástí je i praktické cvičení na toto téma – tvorba konceptu.

 • 2. BARVY V INTERIÉRU, VÝMALBA, TAPETY (19.2.2022)

  Kurz je zaměřený na návrh barevného řešení interiéru, projdeme nejvhodnější kombinace barev, jejich vliv na naši psychiku, poznatky o teorii barev. Naučíte se s nimi pracovat, vnímat prostor a správně určit prvotní dispozice. Budete vědět, jak barvy kombinovat a dosáhnout požadovaného vzhledu interiéru. S barvami úzce souvisí i malování a tapetování. Seznámíme se se základními styly a řekneme si něco o nových trendech. Zkušenosti si na konci kurzu aplikujeme na praktických cvičeních.

 • 3. DEKORACE V INTERIÉRU, MATERIÁLY POUŽÍVANÉ V INTERIÉRU (26.2.2022)

  Interiér bez dekorací je chudý a bez života. Proto se seznámíme s různými možnostmi, jak si interiér pomocí opravdu jednoduchých dekorací zútulnit. Zmíníme se také o floristice, jako nedílné součásti dekorace interiéru a o dekoracích textilních – od polštářů, přes přehozy až k povlečeným židlím. Dozvíte se také o různých materiálech Vám do této doby známých ale i neznámých. Dostanete k nahlédnutí vzorníky i clapkarty. Získáte přehled o trendech a kombinacích. Budete také vědět, jak a kde je správně používat v interiérech.

 • 4. PLÁNOVÁNÍ PROSTORU (termín dle dohody)

  V souvislosti s plánováním prostoru se zaměříme na obecné zásady řešení interiéru, pravidla pro rozmisťování nábytku, povíme si o optimalizaci bytových prostor, rozdělení plochy místnosti na zóny, nezapomeneme na ergonomii, naučíme se pracovat s měřítkem a budeme umět číst v půdorysu. Zmíníme také nejčastější chyby v řešení interiérů. Nahlédneme také do kuchyně, dozvíme se také něco o různých tvarech kuchyňských linek a projdeme některé materiály, které se v kuchyních používají nejčastěji.

 • 5. VLASTNÍ NÁVRH INTERIÉRU (termín dle dohody)

  V této části budete mít prostor k tomu, abyste využili informace a zkušenosti z předcházejících lekcí k vytvoření vlastního prostoru – od narýsování půdorysu na základě daného zadání až po rozmístění nábytku. Dále budete mít k dispozici vzorníky barev a různé látky. Promyslíte barevná řešení interiéru a vyberete látky, které se Vám budou barevně i materiálově hodit… Na základě své představivosti a kreativity si vytvoříte vzorkovnici – tzv. sample board.

Ukázky realizací

Vouchery

Nabízíme dárkové poukazy, pokud chcete obdarovat své bližní našimi kurzy. Minimální částka pro voucher je 500 Kč. Horní strop není :)

Copyright © KL Studio 2016 - 2022